Νυχτερινή πορεία των Σπουδαστών του ΤΕΙ σε πολλούς δρόμους και συνοικίες του Πύργου.
Λένε συνθήματα κατά του νομοσχεδίου “ΑΘΗΝΑ” που καταργεί το τμήμα Πληροφορικής ΜΜΕ και καλούν τους πολίτες της πόλης για συμπαράσταση στον αγώνα τους.
Μέσω των οδών Ερυθρού Σταυρού και Πατρών κατευθύνθηκαν στον κόμβο εισόδου της πόλης στην Αγία Φιλοθέη.
Νεότερα
Οι σπουδαστές απέκλεισαν την Εθνική Οδό στον κόμβο Φιλοθέης και κινούνται με πορεία στην Ε.Ο προς τον κόμβο Λαστείκων.
Έχουν αποκλείσει και τους παράλληλους δρόμους της Εθνικής οδού.
Μαζί τους και αρκετός κόσμος από την πόλη του Πύργου.
Απόντες όλοι οι τοπικοί άρχοντες της πόλης του Πύργου.
Άνδρες της Τροχαίας Πύργου, βρίσκονται επι τόπου και κατευθύνουν τα αυτοκίνητα που κινούνταν στην Ε.Ο σε άλλους δρόμους γιά να συνεχίσουν το ταξίδι τους.
Νεότερα:
Οι σπουδαστές και αρκετοί πολίτες του Πύργου έφυγαν πριν λίγα λεπτά απο την Ε.Ο. που είχαν αποκλείσει και με πορεία απο κεντρικούς οδούς συνεχίζουν προς το κέντρο της πόλης, φωνάζοντας συνθήματα και καλώντας όλους να βρεθούν κοντά στην διαμαρτυρία.