Για το πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας Dedalos Ηλείας, τη Δευτέρα έγινε όπως ήταν προγραμματισμένη από την ΕΠΣΗ η κλήρωση των αγώνων.
Η Α1 Κατηγορία θα ξεκινήσει στις 19 (Σάββατο) και 21 (Δευτέρα) Σεπτεμβρίου, όπως έχει γνωστοποιηθεί από τη διοργανώτρια.
Και το πρόγραμμα έχει ως εξής:
1η αγωνιστική – 16η
Ηλειακός Βαρθολομιού – Αίας Γαστ.
Κεραυνός Καλλικ. – Προοδευτική Μαν.
Κεραυνός Χειμ. – Αλφειός
Αστέρας Αμ. – ΑΠΟ Κουρτέσι
Ολυμπιακός Σαβ. – Ενιπέας Λ.
Λευκός Αστήρ Σκουρ. – Κένταυρος Μαγ.
Ολ. Ζαχάρως – Χάβαρι
Νίκη Τραγανού – Ξενοφών Κρεστένων
2η αγωνιστική
Καλλίκωμο – Ηλειακός Β
Αίας – Χειμαδιό
Προοδευτική – Αστέρας
Αλφειός – Ολυμπιακός Σ
ΑΠΟΚ – Λευκός Αστήρ
Ενιπέας – Ζαχάρω
Μαγούλα – Ξενοφών
Χάβαρι – Τραγανό
3η αγωνιστική
Ηλειακός Β- Χειμαδιό
Αστέρας – Καλλίκωμο
Ολυμπιακός Σ- Αίας
Λευκός Αστήρ- Προοδευτική
Ζαχάρω – Αλφειός
Ξενοφών- ΑΠΟΚ
Τραγανό – Ενιπέας
Μαγούλα – Χάβαρι
4η αγωνιστική
Αστέρας – Ηλειακός Β
Χειμαδιό – Ολυμπιακός Σ
Καλλίκωμο – Λευκός Αστήρ
Αίας – Ζαχάρω
Προοδευτική – Ξενοφών
Αλφειός – Τραγανό
ΑΠΟΚ – Χάβαρι
Ενιπέας – Μαγούλα
5η αγωνιστική
Ηλειακός Β- Ολυμπιακός Σ
Λευκός Αστήρ- Αστέρας
Ζαχάρω- Χειμαδιό
Ξενοφών – Καλλίκωμο
Τραγανό – Αίας
Χάβαρι – Προοδευτική
Μαγούλα – Αλφειός
ΑΠΟΚ – Ενιπέας
6η αγωνιστική
Λευκός Αστήρ- Ηλειακός Β
Ολυμπιακός Σ- Ζαχάρω
Αστέρας – Ξενοφών
Χειμαδιό – Τραγανό
Καλλίκωμο – Χάβαρι
Αίας – Μαγούλα
Προοδευτική- Ενιπέας
Αλφειός – ΑΠΟΚ
7η αγωνιστική
Ηλειακός Β- Ζαχάρω
Ξενοφών – Λευκός Αστήρ
Τραγανό- Ολυμπιακός Σ
Χάβαρι – Αστέρας
Μαγούλα – Χειμαδιό
Ενιπέας – Καλλίκωμο
ΑΠΟΚ – Αίας
Προοδευτική – Αλφειός
8η αγωνιστική
Ξενοφών – Ηλειακός Β
Ζαχάρω- Τραγανό
Λευκός Αστήρ- Χάβαρι
Ολυμπιακός Σ- Μαγούλα
Αστέρας – Ενιπέας
Χειμαδιό- ΑΠΟΚ
Καλλίκωμο – Αλφειός
Αίας – Προοδευτική
9η αγωνιστική
Ηλειακός Β- Τραγανό
Χάβαρι – Ξενοφών
Μαγούλα – Ζαχάρω
Ενιπέας – Λευκός Αστήρ
ΑΠΟΚ – Ολυμπιακός Σ
Αλφειός – Αστέρας
Προοδευτική – Χειμαδιό
Αίας – Καλλίκωμο
10η αγωνιστική
Χάβαρι – Ηλειακός Β
Τραγανό – Μαγούλα
Ξενοφών – Ενιπέας
Ζαχάρω- ΑΠΟΚ
Λευκός Αστήρ – Αλφειός
Ολυμπιακός Σ – Προοδευτική
Αστέρας – Αίας
Χειμαδιό – Καλλίκωμο
11η αγωνιστική
Ηλειακός Β- Μαγούλα
Ενιπέας- Χάβαρι
ΑΠΟΚ – Τραγανό
Αλφειός – Ξενοφών
Προοδευτική – Ζαχάρω
Αίας – Λευκός Αστήρ
Καλλίκωμο – Ολυμπιακός Σ
Χειμαδιό – Αστέρας
12η αγωνιστική
Ενιπέας – Ηλειακός Β
Μαγούλα – ΑΠΟΚ
Χάβαρι – Αλφειός
Τραγανό – Προοδευτική
Ξενοφών – Αίας
Ζαχάρω –Καλλίκωμο
Λευκός Αστήρ – Χειμαδιό
Ολυμπιακός – Αστέρας
13η αγωνιστική Ηλειακός Β- ΑΠΟΚ Αλφειός – Ενιπέας Προοδευτική – Μαγούλα Αίας – Χάβαρι Καλλίκωμο – Τραγανό Χειμαδιό – Ξενοφών Αστέρας – Ζαχάρω Ολυμπιακός Σ- Λευκός Αστήρ
14η αγωνιστική Αλφειός – Ηλειακός Β ΑΠΟΚ – Προοδευτική Ενιπέας – Αίας Μαγούλα – Καλλίκωμο Χάβαρι – Χειμαδιό Τραγανό – Αστέρας Ξενοφών- Ολυμπιακός Σ Ζαχάρω – Λευκός Αστήρ
15η αγωνιστική Ηλειακός Β – Προοδευτική Αίας – Αλφειός Καλλίκωμο – ΑΠΟΚ Χειμαδιό- Ενιπέας Αστέρας – Μαγούλα Ολυμπιακός Σ- Χάβαρι Λευκός Αστήρ – Τραγανό Ζαχάρω – Ξενοφών
Πήραν κλειδάριθμο για μην παίζουν εντός την ίδια αγωνιστική, από τις ομάδες της κατηγορίας μεταξύ τους, Αίας – Νίκη Τραγ., Αστέρας – Χάβαρι, Μαγούλα – Χειμαδιό, ενώ ζήτησαν την ώρα της κλήρωσης και πήραν (με αυξημένο ποσοστό αυτό κι όχι ολοκληρωτικό) και Κρέστενα- Καλλίκωμο