Συνεχίζοντας τις υποχρεώσεις του την Κυριακή 4/11 στον 6ο Όμιλο για την 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής ο ΠΑΟ Βάρδας αναδείχτηκε ισόπαλος στο Αίγιο 1-1 με τον Παναιγιάλειο.
Ένα αποτέλεσμα κυρίως θετικό για την ομάδα της Βουπρασίας, που μάλιστα θα μπορούσε ακόμα και τη νίκη!
Με περισσότερες επιθετικές διαθέσεις ξεκίνησε το ματς ο ΠΑΟ Βάρδας, με δυο κόρνερ και υπεροχή στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως κάποια τελική προς την εστία του Ντούνη. Στο 16′ μετά από σέντρα του Π. Πολίτη κεφαλιά του Λιόση αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Ντούνη, ύστερα από την σέντρα του Περ. Πολίτη.
Στο 17′ ο Φουρτάδο πέρασε στον Κοτσόκολο που σούταρε δυνατά άουτ, ενώ στο 18′ ο Παναιγιάλειος έκανε το 1-0 με τον Φουρτάδο να κάνει ενέργεια και έπειτα με διαγώνιο πλασέ να νικά τον Λαδά. Στο 24′ μαρκάρισμα του Μπακατσέλου πάνω στον Περ. Πολίτη μέσα στην περιοχή και διαμαρτυρίες από την Βάρδα αλλά “παίζεται” έδειξε ο διαιτητής Ξηρογιάννης,Βοιωτίας.
Στο 33′ ήρθε η ισοφάριση σε 1-1 για τον ΠΑΟΒ όταν σκόραρε ο Θανάσης Νικολόπουλος με κοντινό πλασέ, ύστερα από ασίστ του Ντόμα και αδράνεια της γηπεδούχου άμυνας. Ανοιχτό ματς ως τη λήξη του ημιχρόνου χωρίς πάντως κάποια άλλη “καθαρή” ευκαιρία.
Στην επανάληψη, στο 65′ κεφαλιά του Μπούνα αποκρούστηκε από τον Ντούνη. Στο 74′ μικρή διακοπή στο παιχνίδι για τραυματισμό του Λαδά, που λειτούργησε σωτήρια σε επίθεση του Παναιγάλειου, ενώ στο 83′ σέντρα-σουτ του Ντόμα, άουτ. Στο 90+1′ σύγκρουση ανάμεσα σε Παπασπηλιόπουλο και Γ. Πολίτη και μια ακόμα διακοπή στο παιχνίδι. Στο 90+4′ από καλό σημείο έκανε σουτ ο Τζανουλίνος και κοντραρίστηκε, ενώ στην αντεπίθεση ο Παπαλάμπρος για τον ΠΑΟΒ από καλή θέση πλάσαρε άουτ, σε κλασική ευκαιρία των “πράσινων”! Από έναν βαθμό οι δυο ομάδες με το τελικό ισόπαλο 1-1 σκορ.
Παναιγιάλειος (Χρ. Παρασκευόπουλος): Ντούνης, Γραμματίκας, Μπακατσέλος, Δοξάκης, Σούλης (46′ λ.τρ. Παπασπηλιόπουλος), Λούγκος, Κοτσόκολος, Μητρόπουλος (67′ Σπυρόπουλος), Φουρτάδο, Τζανουλίνος, Σκούτας (57′ Καλούδης)
ΠΑΟ Βάρδας (Μίκι Τσίρκοβιτς): Λαδάς, Λιόσης, Ντάζος (59′ Γούρμος), Αγουρίδης, Πέκεζ, Π. Πολίτης, Γ. Πολίτης, Ντόμας, Θ. Νικολόπουλος (76′ Παπαλάμπρος), Μπούνας, Ζέλιος (90′ Ραμαντάνης). Απών ήταν ο τραυματίας Δ. Νικολόπουλος
* * * Γ’ Εθνική: Τα άλλα αποτελέσματα της 6ης μέρας, βαθμολογία και συνέχεια – ΕΔΩ – http://www.iliaoikonomia.gr/content/g-ethniki-ta-mats-ton-ileiakon-omadon-apotelesmata-6is-meras-vathmologia-kai-syneheia