Mεγάλη πυρκαγιά που έχει ξεσπάσει στους Αγίους Αποστόλους του Δήμου Πύργου.
Καίει δασική έκταση, έξω από το χωριό.
Στο σημείο βρίσκονται 15 οχήματα με πάνω από 30 άνδρες, από τις Πυροσβεστικές Υπηρεσίες, Πύργου, Κρεστένων, Αρχαίας Ολυμπίας, και οχήματα και από τις Πυροσβεστικές Υπηρεσίες, της Πάτρας, του Μεσολογγίου και του Αγρινίου.
Επί τόπου βρίσκεται και ο Περιφερειακός Διοικητής Δυτικής Ελλάδας, Γιάννης Πετρούτσος, ο Διοικητής Νομού, Γιάννης Καραμαλίκης καθώς και ο υποδιοικητής της Π.Υ. Πύργου, Κώστας Κατσαριώτης.
Να σημειωθεί ότι στην περιοχή πνέουν ισχυροί άνεμοι.
Ακόμα δύο εστίες πυρκαγιάς έχουν εκδηλωθεί στις περιοχές Μιράκας και Άσπρων Σπιτιών, όπου οι πυροσβεστικές δυνάμεις προσπαθούν να θέσουν υπό έλεγχο.