Συνεδριάζει σήμερα 20 Ιουνίου 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 11.00 π.μ στο Δημαρχείο Πύργου, σε κατεπείγουσα συνεδρίαση, σύμφωνα με τα άρθρα 65 και 67 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 με θέμα ημερήσιας διάταξης: « Καθορισμός δύο (2) επιπλέον τμημάτων αιγιαλού & παραλίας για την παραχώρηση απλής χρήσης σε τρίτους, για την τοποθέτηση ομπρελών, ξαπλωστρών και μέσων αναψυχής».
[Η συνεδρίαση έχει κατεπείγοντα χαρακτήρα προκειμένου άμεσα να καθοριστούν δύο επιπλέον τμήματα αιγιαλού και παραλίας ήτοι: 1. Στην Τ.Κ. Κορακοχωρίου (Μπούκα) για την εγκατάσταση ομπρελών και ξαπλωστρών 500 τ.μ. και 2. Στην Τ.Κ. Σκαφιδιάς για την εγκατάσταση μέσων αναψυχής 10 τ.μ, δεδομένου ότι μέχρι 23-6-2017 θα πρέπει να έχει αναρτηθεί στη «ΔΙΑΥΓΕΙΑ» η προκήρυξη της δημοπρασίας].