Να γεμίζει το ρόστερ του συνεχίζει ο Πανηλειακός ενόψει της νέας αρχής του, στο προσεχές πρωτάθλημα της Α1 Ηλείας πλέον.
– Μετά από πρωτοβουλία του, για να ενισχύσει την προσπάθεια, εντάσσεται κι ο γνωστός και βέβαια πολύ έμπειρος επιθετικός, από τον Πύργο, Παναγιώτης Μπρης.
Ο οποίος τη σεζόν που έληξε είχε επιλέξει να μείνει εκτός δράσης (έκανε μόνο κάποιες προπονήσεις για κάποιο διάστημα με τον Ξενοφώντα).
Πέρυσι αγωνίστηκε στον πρώτο γύρο στη Νίκη Τραγανού και στο δεύτερο στον Αστέρα Αμαλιάδας.
Πρόπερσι στον Άρη Αρχ. Ολυμπίας (πρωταθλήτρια ομάδα Α1 εκείνη τη σεζόν – ΦΩΤΟ), ενώ ακόμα ο Π. Μπρης, έχει γνωστή θητεία στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο:
Πολλά χρόνια στον Πανηλειακό, από τον οποίο ξεκίνησε το 1999, κι ακόμα, στην Καλαμάτα, την Παναχαική, το Θρασύβουλο, το Φωκικό, την Αγία Παρασκευή, τον Ηρακλή Ψαχνών, τον Πανηλειακό πάλι (το 2010-2011, Γ” Εθνική), το Πανόπουλο. Πλέον έχει κλείσει τα 32 χρόνια του (γεν. 2/1/1984).
– Έτσι, συνεχίζονται άμεσα οι διαδικασίες υλοποίησης του πλάνου για τον καταρτισμό του ρόστερ, και ως τώρα είναι δέκα αυτοί που έχουν ανακοινωθεί:
Σάκης Θεοδωρακόπουλος,
Γιάννης Καπετανάκης,
Φώτης Παναγόπουλος,
Δημήτρης Χατζηστάμου,
Φώτης Σκοζάϊ,
Νίκος Γκουβέρος,
Σάκης Τσουκαλάς
Κώστας Βλαχόπουλος
Μιχάλης Παπαπέτρου
Παναγιώτης Μπρης
* Τις αμέσως επόμενες μέρες, θα υπάρξουν και κάποιες ακόμα ανακοινώσεις απόκτησης παικτών, με τους οποίους η συμφωνία έχει επίσης οριστικοποιηθεί.
Ένας εξ αυτών αναμένεται να είναι πολύ γνωστός Ηλείος παίκτης, που έχει παίξει και παλιότερα στον Πανηλειακό, ενώ τα τελευταία χρόνια (και πέρυσι) αγωνιζόταν στο πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.
Δεν προχωράει με Π. Παυλόπουλο – Επαφές για άλλον γυμναστή
Στο μεταξύ, μετά τον τεχνικό Σπύρο Αντωνόπουλο και τον άμεσο συνεργάτη – βοηθό Φώντα Μοσχογιάννη, οι άνθρωποι που “τρέχουν” τα θέματα της ομάδας, θέλουν να κλείσουν άλλες δυο θέσεις: Γυμναστή και προπονητή τερματοφυλάκων.
Σε ότι αφορά τη θέση του γυμναστή, αν και αρχικά υπήρξε η επιλογή του γνωστού κι έμπειρου Παναγιώτη Παυλόπουλου, τελικά όπως κι ο ίδιος δήλωσε (ήδη έγινε σχετική αναφορά και στην εφημ. Πρώτη), δεν θα είναι αυτός στα μέλη του “τιμ”.
Όπως ανέφερε:
“Το νέο ξεκίνημα του Πανηλειακού είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να στηριχθεί από όλους. Στο πλαίσιο αυτό, θέλησα κι εγώ να προσφερθώ στην αναδημιουργία και την ανασύνταξη της αγαπημένης μου ομάδας, με την οποία και καταξιώθηκα επαγγελματικά.
Η συνεργασία μας όμως δεν προχωράει.
Δεν θέλω να δημοσιοποιήσω τους λόγους.
Εύχομαι ολόψυχα ο Πανηλειακός να ξαναγίνει μεγάλος και δυνατός”.
– Πλέον βρίσκονται σε εξέλιξη επαφές με άλλους ντόπιους γυμναστές. Και η επιλογή θα γίνει το αμέσως προσεχές διάστημα.
Ανάλογες επαφές γίνονται και για άλλο άτομο στη θέση του γυμναστή τερματοφυλάκων. Πάντως, είναι πιθανό και το ενδεχόμενο τελικά τη θέση αυτή να την καλύψει ο Σάκης Θεοδωρακόπουλος (παράλληλα με τις αγωνιστικές υπηρεσίες του).
[[{“type”:”media”,”view_mode”:”media_large”,”fid”:”133926″,”attributes”:{“alt”:””,”class”:”media-image”,”height”:”411″,”typeof”:”foaf:Image”,”width”:”480″}}]]