Στα πλαίσια της πολιτικής Υγείας, για κάλυψη όλου του πληθυσμού του Ν. Ηλείας με υπηρεσίες Υγείας που καλύπτουν τις ανάγκες των πολιτών, σας ενημερώνουμε οτι θα πραγματοποιηθεί “Έλεγχος ΠΑΠ” την Πέμπτη 29 Μαρτίου 2018 στο Γυναικολογικό Ιατρείο του Γ.Ν.-Κ.Υ. Κρεστένων από τις 09:00-14:00. Παρακαλείστε να ενημερώνετε τα γραφεία μας στα τηλέφωνα επικοινωνίας που είναι 2625022222 2625023500 και 2625360263 για την επόμενη πραγματοποίηση του τεστ ΠΑΠ.
Το δίκτυο Πρωτοβάθμιων Μαιευτικών Υπηρεσιών Ηλείας έχει έρθει στην περιοχή των Κρεστένων 15 φορές και έχει λάβει 302 τεστ ΠΑΠ. Επίσης έχει πραγματοποιήσει ενημερωτική ημερίδα για γυναικολογικά θέματα και καλύπτει με εκπαιδευτικά προγράμματα όλο το φάσμα θεμάτων για γυναίκες.
Το ΓΝ – ΚΥ Κρεστένων δεσμεύεται από 1/4/2018 να δημοσιοποιήσει τις δράσεις – επισκέψεις Ιατρών και Υγειονομικών σε μηνιαίο πρόγραμμα που θα ανακοινωθεί για όλα τα σημεία Περιφερειακών Ιατρείων, Γραφεία Τοπικών προέδρων και Δήμου Ανδριτσαίνης – Κρεστένων. Σε κάθε περίπτωση εγκαινιάζεται αυτές τις μέρες ειδικό γραφείο ενημέρωσης Πολιτών το οποίο θα ενημερώνει άμεσα για την Υγειονομική φροντίδα στην περιοχή μας.