Μπορεί να δήλωσε συμμετοχή, έστω και την τελευταία στιγμή, τον περασμένο μήνα, όμως τα πολλά προβλήματα που ήδη υπήρχαν (είτε διοικητικά, είτε με αποχές παικτών για διάφορους λόγους), δεν μπόρεσαν να ξεπεραστούν στον ΑΟ Κάστρου.
Έτσι, παρά και τις τελευταίες προσπάθειες που έγιναν το προηγούμενο διάστημα, η συγκρότηση της ομάδας δεν κατέστη δυνατή.
* Οπότε, δεν θα υπάρχει στον 3ο όμιλο της φετινής Β’ Κατηγορίας η ομάδα, και παραμένουν οκτώ αντί για εννιά (η μια θα έχει ρεπό αφού η κλήρωση είχε βέβαια ήδη γίνει, κι η εκάστοτε αντίπαλος του Κάστρου θα κερδίζει το ματς με 3-0 άνευ αγώνα).