Η ΕΠΣ Ηλείας ανακοίνωσε επανέναρξη των τοπικών πρωταθλημάτων στις 22/1 και 23/1. Ενώ διαμορφώθηκε νέο πρόγραμμα, με πλήθος αλλαγών στη σειρά των αγωνιστικών (και στις τρεις κατηγορίες) ως εξής:
Α1 ΗΛΕΙΑΣ
1ος Όμιλος
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 9η (δεύτερη β’ γύρου)
Κεραυνός Βρίνας – Ξενοφών (22/1)
Πέλοπας Πελοπίου – Θύελλα Πύργου (23/1)
Πέλοπας Πύργου – Αλφειός Επιταλίου (23/1)
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Πανηλειακός (23/1)
Η 10η αγωνιστική στις 29,30/1
Η 8η αγωνιστική (πρώτη β’ γύρου)
Ξενοφών Κρεστένων – Θύελλα Πύργου (5/2)
Αλφειός Επιταλίου – Κεραυνός Βρίνας (6/2)
Πέλοπας Πύργου – Ολυμπιάδα Γουμέρου (6/2)
Πανηλειακός – Πέλοπας Πελοπίου (6/2)
* Δεν έχουν οριστεί ακόμα οι εξ αναβολής αγώνες: Ολυμπιάδα Γουμέρου – Θύελλα Πύργου και Πέλοψ Πύργου – Πέλοψ Πελοπίου
2ος Όμιλος
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 9η (δεύτερη β’ γύρου)
Αστέρας Αμαλιάδας – Δόξα Ν. Μανωλάδας (22/1)
Νίκη Τραγανού – Ηλειακός Βαρθολομιού (22/1)
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Δάφνη Ανδραβίδας (23/1)
Ρεπό: Προοδευτική Μαν.
Η 10η αγωνιστική στις 29,30/1
Η 8η αγωνιστική (πρώτη β’ γύρου)
Δάφνη Ανδραβίδας – Προοδευτική Μαν. (5/2)
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αστέρας Αμαλιάδας (5/2)
Δόξα Ν. Μαν. – Νίκη Τραγανού (5/2)
Ρεπό: Ηλειακός Βαρθ.
Α2 ΗΛΕΙΑΣ
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 9η
Εθνικός Γερακίου – Λευκός Αστέρας (22/1)
Διγενής Χαριάς – ΑΟ Μακρίσια (22/1)
ΠΑΟ Κακοβάτου – Ηλειακός Λεχαινών (23/1)
Κένταυρος Σωστίου – Ατρόμητος Βαρβάσαινας (23/1)
Λέοντες Αμαλιάδας – Θύελλα Καρδαμά (23/1)
Η 10η αγωνιστική στις 29,30/1
Η 7η αγωνιστική
Ηλειακός Λεχαινών – Εθνικός Γερακίου (5/2)
Διγενής Χαριάς – Θύελλα Καρδαμά (5/2)
ΑΟ Μακρίσια – Λευκός Αστέρας (5/2)
Λέοντες Αμαλ.- Κένταυρος Σωστίου (6/2)
Ατρόμητος Βαρβάσαινας – ΠΑΟ Κακοβάτου (6/2)
Η 8η αγωνιστική δεν έχει οριστεί ακόμα
* Δεν έχει οριστεί ακόμα ο εξ αναβολής αγώνας: ΠΑΟ Κακοβάτου – Εθνικός Γερακίου
Β’ ΗΛΕΙΑΣ
1ος Όμιλος
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 6η (22/1, 23/1)
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το νέο πρόγραμμα – ΕΔΩ – http://www.eps-ilias.gr/?page_id=4541&cat=3&group=207
2ος Όμιλος
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 5η (22/1, 23/1)
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το νέο πρόγραμμα – ΕΔΩ – http://www.eps-ilias.gr/?page_id=4541&cat=3&group=206
3ος Όμιλος
Η επόμενη αγωνιστική θα είναι η 6η (22/1, 23/1)
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ το νέο πρόγραμμα – ΕΔΩ – http://www.eps-ilias.gr/?page_id=4541&cat=3&group=205
Κύπελλο Ηλείας
Για την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου και την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου, ορίστηκαν από την ΕΠΣ Ηλείας οι αγώνες της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ηλείας ποδοσφαίρου.
Το πρόγραμμα (Μονοί αγώνες)
Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου – 14.45
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Λέοντες Αμαλ.
Ολυμπιάδα Γουμ. – Προοδευτική Μαν.
Κένταυρος Σωστίου – Πέλοπας Πύργου
Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου – 14.45
Αλφειός Επιτ. – Αστέρας Αμαλιάδας
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Ηλειακός Λεχαινών
Ηλειακός Βαρθολ. – Νίκη Τραγανού
Δάφνη Ανδραβίδας – Πανηλειακός