Με ανακοίνωσή του ο Σύλλογος Εργαζομένων Νοσοκομείου Πύργου έκανε γνωστό πως θα ξεκινήσουν και πάλι τα δρομολόγια λεωφορείου από και προς το νοσοκομείο για την εξυπηρέτηση του κόσμου. Την Δευτέρα θα είναι η πρώτη μέρα λειτουργείας της γραμμής, για περισσότερες λεπτομέρειες επικοινωνήστε με τον ΚΤΕΛ. Μετά από τρία χρόνια όπου δεν υπήρχε σύνδεση, τώρα θα μπορούν να εξυπηρετούνται οι ασθενείς και οι εργαζόμενοι μέσω του λεωφορείου.
Τι ανέφερε η ανακοίνωση:
Μετά από επικοινωνία με το ΚΤΕΛ ΗΛΕΊΑΣ μας ενημέρωσαν ότι από 19/6/2023 θα επαναλειτουργήσει η γραμμή από κ προς το Νοσοκομείο έτσι θα σταματήσει η ταλαιπωρία αρκετών συναδέλφων αλλά και συμπολιτών που δεν έχουν μεταφορικό μεσο.θα υπάρχουν δρομολόγια και το πρωί και μεσημέρι που θα εξυπηρετεί κυρίως τους συναδέλφους αλλά κ κάποια ενδιάμεσα για τους συμπολίτες μας θα υπάρξει κ σχετική ανακοίνωση από το ΚΤΕΛ για την ακριβή ώρα των δρομολογίων
Ευχαριστούμε την διοίκηση του ΚΤΕΛ που υλοποίησε το αίτημα μας