Ο Ξενοφών Κρεστένων οριστικοποίησε ότι θα συνεχίσει με το ίδιο Δ.Σ. τη νέα σεζόν, με τον Γιάννη Βλαχόπουλο να συνεχίζει στην προεδρία, ενώ έγινε γνωστό πως τεχνικός της ομάδας αλλά και ποδοσφαιριστής θα είναι ο Ντέγιαν Μιλοσέσκι. Ο πολύ έμπειρος μέσος που πρόσφατα ανανέωσε την ποδοσφαιρική παρουσία του και τη νέα σεζόν με τον Ξενοφώντα τη φανέλα του οποίου έχει φορέσει με μεγάλη επιτυχία ήδη τα τελευταία 2,5 χρόνια, και πλέον θα αναλάβει και τεχνικός στην ομάδα (φωτό).
Στα υπόλοιπα αγωνιστικά, ο σύλλογος έχει προχωρήσει ως τώρα στην απόκτηση του ακραίου αμυντικού Γ. Ηλιόπουλου (μέχρι πρότινος στον Α.Ο. Μακρισίων), ενώ ανανέωσε παραμονή κι ο έμπειρος και ικανός γκολκήπερ Κώστας Κουτρουμπής.
Συνεχίζονται οι επαφές και με άλλα σημαντικά στελέχη του “κορμού”, όπως οι Μπακατσέλος, Αναμουρλίδης (έχουν προτάσεις κι από Γ’ Εθνική), που πιστεύεται πως τουλάχιστον οι περισσότεροι θα παραμείνουν.
– Στόχος του Ξενοφώντα τη νέα σεζόν είναι βασικά μια πορεία ακόμα καλύτερη κι από την περσινή.