Αντωνακόπουλος Παναγιώτης
Καρδιολόγος
Επικεφαλής Παράταξης ΑΝΑΣΑ
Προς
Δήμαρχο Πύργου
14/06/2018
ΠΡΟ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 19/06/2018 ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΥΡΓΟΥ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΩΝ ΟΦΕΙΛΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ.
Στην προγραμματισμένη για το απόγευμα της Τρίτης 19/06/2018 Δημοτικο Συμβούλιο ,θα θέσει το θέμα “οφειλές στο σύνδεσμο ύδρευσης Ερυμάνθου” ο επικεφαλής της αντιπολίτευσης στο Δήμο Πύργου Κος Αντωνακόπουλος.
Ο Κος Αντωνακόπουλος έχει ήδη απευθύνει δημόσια πρόσκληση στον Δήμαρχο Πύργου,για ενημέρωση πάνω στο σχετικό θέμα που ήρθε στη δημοσιότητα μέσω του site iliaoikonomia.
Στην προ ημερησίας παρέμβαση του την Τρίτη θα ζητήσει πλήρη ενημέρωση για τις οφειλές του Δήμου Πύργου και του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας,για τον τρόπο υπολογισμού των οφειλών ,για την αξιοπιστία των μετρήσεων ,για τις ενέργειες των εμπλεκόμενων αρχών.
Αντωνακοπουλος Παναγιώτης
Καρδιολόγος
Επικεφαλής Δημοτικής παράταξης ΑΝΑΣΑ ΠΥΡΓΟΥ